Stripe

Individual Awards

Name Sport Graduation year
Accurso, Stephanie Girls Track
Acheson, Jared Wrestling 2007
Albright, Tim Boys Swimming 2008
Allison, Austin Baseball 2005
Anderson, Jeff Football 1993
Antolik, Sophie Girls Track 2014
Augustine, Logan Baseball 2014
Bagbey, Charlene Girls Track
Bahtic, Dzenita Girls Track 2011
Bakker, Andrew Boys Track 2012
Bakker, Brittany Girls Track 2010
Barghols, Kent Football 1971
Bargols, Brad Football 1981
Beard, Haley Girls Track 2011
Behrer, Linda Girls Soccer 2012
Bennett, Lindsey Jaywalkers 2003
Berlin, Ed Baseball 1996
Berlin, Ed Boys Track 1996
Berrier, Chuck Wrestling 1971
Berrier, Tim Wrestling 1978
Best, Kelli Girls Soccer 1998
Best, Kelli Girls Track 1998
Best, Mike Baseball 1999
Best, Mike Football 1999
Blair, Chris Wrestling
Bloomquist, Emily Girls Track 2008
Boehm, Austin Wrestling 2006
Boehm, Bryce Wrestling 2005
Boehm, Wes Wrestling
Bonniwell, Kirk Baseball 1994
Bornman, Bruce Boys Cross Country 1971
Bothwell, Russ Wrestling
Boyd, Mason Football 2000
Brees, Allie Girls Soccer 2010
Brees, Mackenzie Girls Soccer 2015
Brees, Mackenzie Girls Track 2015
Bright, Caleb Football 2016
Bruett, Sammi Girls Cross Country 2010
Bruett, Sammi Girls Track 2010
Buescher, Rachel Girls Track 1998
Burkett, Sam Boys Cross Country
Burkett, Sam Boys Track
Burns, Matt Wrestling 2005
Burton, Abigail Girls Golf 2015
Burton, Ashlan Girls Track 2016
Busch, Eric Baseball 2004
Caculovic, Zeljko Wrestling 2015
Cameron, Megan Girls Basketball 2008
Campbell, Joel Football 1987
Carver, Maddie Girls Track 2017
Carver, Tim Football 1992
Cheatem, Lloyd Boys Track 2012
Christensen, Kevin Baseball
Christians, Tyler Boys Golf 2011
Clary, Steve Baseball 2002
Clary, Steve Football 2002
Cole, Mykaela Girls Cross Country 2016
Cole, Mykaela Girls Track 2016
Collier, Jenise Girls Track 2010
Conrad, Joe Wrestling
Cooper, Dustin Wrestling 2003
Cox, Robert Wrestling
Cracraft, Ashton Boys Swimming 2015
Cracraft, Tyler Boys Swimming 2013
Craig, Tyler Baseball 2010
Cronin, Jack Boys Track 2012
Crow, Bella Softball 2017
Dabney, Drew Boys Track 2018
Daumueller, Ben Boys Track 2018
Davis, Dani Girls Swimming 2011
Davis, Mark Boys Cross Country 1971
Davis, Rachel Softball
Davis, Ray Boys Track
Davis, Ryan Wrestling
DeDoncker, Emily Volleyball 2018
Delaney, Ken Baseball
Deurfeldt, Adam Baseball 2002
Diaz, John Boys Soccer 1999
Dikis, Sarah Jaywalkers 2006
Donnelly, Steven Boys Track 2004
DouBrava, Mark Boys Track
DouBrava, Mark Football
Dougherty, Sarah Girls Track 2013
Dougherty, Terri Girls Track 1975
Douglas, Eric Football
Duede, Bob Baseball 1978
Dvorak, Bryan Football 1976
Edmondson, Bill Wrestling
Egger, Brody Boys Basketball 2015
Ehm, Allison Girls Track 1984
Ehm, Allison Softball 1984
Einertson, Darrell Baseball 1991
Elbert, Spencer Boys Track 2014
Eller, Jill Softball
Eller, Lisa Volleyball
Ellis, Turner Football 2017
Englund, Stephen Baseball 2008
Erbes, Isaac Football 2018
Erbes, Mallary Girls Soccer 2015
Erbes, Mallary Girls Track 2015
Erichson, Justin Football 2004
Essex, Stuart Baseball 2000
Fangman, Abi Girls Swimming
Fausel, Stefanie Jaywalkers 2003
Finn, Melissa Girls Track 2007
Fiolic, Stjepan Boys Swimming 2016
Foley, Allia Girls Track 2014
Foley, Alvin Boys Track 2015
Fox, Mark Wrestling
Franker, Whitney Girls Basketball 2005
Fraser, Dave Baseball
Freeman, Connor Boys Track 2011
Freeman, Ethan Boys Basketball 2007
Freeman, Katie Girls Soccer 2004
Frerichs, Scott Football 1985
Friedrichsen, Cade Boys Track 2017
Funk, Betsy Girls Basketball 2002
Funk, Betsy Girls Track 2002
Funk, Betsy Volleyball 2002
Funk, Nate Baseball 1997
Gaffney, Mega Girls Track 2013
Gajewsky, Kayla Girls Track 2014
Gardner, Tavien Boys Track 2017
Gardner, Tavien Football 2017
Garrison, Jeff Wrestling
Garwood, Grant Football 2019
Gaylord, Guthrie Boys Track 2005
Gilson, Chad Boys Track 2010
Gilson, Chad Football 2010
Gilson, Courtney Girls Track 2007
Gilson, Joel Boys Track 2005
Gilson, Nicole Girls Track 2013
Goetzl, Serena Girls Track 2011
Goodman, Jim Wrestling
Gordon, Dave Wrestling
Graham, Garry Football 1968
Greaves, Lisa Softball
Gunnare, Katie Cheerleading 2013
Habben, Amandine Softball 2009
Halfpop, Kyle Boys Soccer 2001
Hall, Lynn Girls Track 2000
Hangsleben, Mark Wrestling 2000
Hannon, Pat Wrestling
Hansing, Margit Volleyball 2011
Harms, Adam Wrestling
Harms, Nate Wrestling 2012
Heer, Madeline Girls Tennis 2013
Hegwood, Tim Boys Swimming
Heiden, Erica Girls Track
Heiliger, Jake Boys Track 2015
Heinrich, Jake Boys Track 2016
Heinrich, Jake Football 2016
Heinrich, Jake Wrestling 2016
Hendricks, Mercedes Girls Bowling 2018
Henrichs, Drake Boys Track 2017
Hess, Megan Girls Bowling 2018
Hibbert, Kim Girls Soccer 2001
Hicklin, Mike Boys Swimming 1998
Hicklin, Mike Football 1998
Hill, Barb Girls Basketball
Hillmer, Samantha Volleyball 2016
Hobt, Kris Wrestling
Holthaus, Stacy Girls Track
Houghton, Jaclyn Girls Track 1998
Hovey, Jessie Girls Track 2015
Hurd, Richie Boys Soccer 2002
Hwang, Jim Wrestling
Idehen, Edward Boys Soccer 2018
Inderski, Blake Boys Track 2012
Inderski, Kyla Volleyball 2014
Jablonski, Jared Boys Swimming 2000
Jarboe, Terry Girls Track 1973
Jeffries, Dustin Wrestling
Jenison, Jody Softball 1979
Jensen, Dan Boys Cross Country 2010
Jepsen, Chris Boys Track 2009
Jepsen, Chris Football 2009
Jepsen, Nick Football 2012
Jepsen, Nick Wrestling 2012
Johnson, Hope Girls Track 2019
Johnson, Lane Wrestling
Johnson, Tyler Football 2000
Joklow, Ruach Boys Cross Country 2000
Kahre, Tom Football 1987
Kalvig, Jon Boys Tennis 2000
Kanwischer, Levi Boys Track 2005
Kanwischer, Levi Football 2005
Karaidos, Kelsey Softball 2005
Kelley, Lachlan Wrestling 2014
Kielty, Tom Boys Cross Country
Kimberley, Dillon Boys Bowling 2017
Kinning, Brett Baseball 2002
Kinyea, Titus Boys Track 2015
Kirchner, Maddie Girls Track 2010
Kistenmacher, Caleb Boys Track 2017
Knight, Colby Wrestling 2013
Knight, Evan Wrestling 2010
Knight, Kelsey Girls Swimming 2006
Koeppel, Jeff Football
Koeppel, Jeff Wrestling
Kooienga, Kevin Boys Track 2004
Kracht, Paige Softball 2014
Kramer, Ben Boys Swimming 2016
Kramer, Ross Baseball 2016
Kriebs, Roger Football 1975
Kroeger, Matt Boys Swimming 1999
Kuyper, Bri Softball
Lack, Jenna Girls Tennis 2011
Lafrentz, Sydney Girls Track 2015
Lange, Brittany Girls Tennis 2010
Lange, Tyler Boys Basketball 2009
Larson, Chris Wrestling
Lazard, Allen Boys Basketball 2014
Lazard, Allen Boys Track 2014
Lazard, Allen Football 2014
Lee, Lindsay Girls Swimming 2005
Lee, Tara Girls Swimming 2008
Lee, Tara Girls Track 2008
Lein, Katy Girls Tennis
Lein, Katy Softball
Leuth, Larry Wrestling
Lillard, Ryan Baseball 2014
Longlet, Ashley Jaywalkers 2011
Lovan, Jamaica Girls Track 2015
Lovan, Lexus Girls Track 2015
Luthens, Alenah Jaywalkers 2015
Luthens, Elaine Jaywalkers 2010
Lynde, Brookley Girls Track 2013
Mafett, Gary Football 1976
Malow, Neanagit Girls Cross Country 2016
Mansaray, Abdul Boys Track 2015
Mapes, Gary Football
Marnin, Jasmin Girls Track 2017
Marrs, Payton Boys Cross Country 2020
Mart, Mary Girls Basketball 1966
Maybrey, Rachel Girls Soccer 2011
McClish, Todd Football
McCuen, Jack Baseball 1996
McDonald, Michelle Girls Track 1975
McGonigle, Carrie Girls Basketball 1995
McGonigle, Jenni Girls Track 1992
McGowan, Kirk Football 1984
McKenzie, Danny Wrestling
McKenzie, Mike Wrestling
McKinney, Josh Boys Basketball 2002
McKinney, Tyler Boys Basketball 2001
McKinney, Tyler Football 2001
McMaster, Kris Softball 1990
McNabe, Curt Baseball
Meade, Paul Baseball
Means, Jordan Boys Swimming 2010
Medina, Noel Boys Soccer 2009
Meline, Aaron Football 1999
Mellott, Jacob Boys Bowling 2017
Mellott, Jacob Boys Track 2017
Metzger, Doug Wrestling
Meyer, Melissa Softball 1989
Meyers, Andy Football 1997
Miles, Kyla Girls Track 2011
Milewsky, Eric Football 2018
Miller, Chris Boys Track 2018
Miller, Rich Football 1978
Miller, Sally Softball 1985
Mitchell, Steve Wrestling
Mohler, Joe Wrestling
Mohler, Matt Wrestling
Molander, Krislyn Jaywalkers 2009
Molander, Reed Boys Swimming 2013
Mollman, Kristin Girls Track 2004
Moore, Larry Boys Cross Country 1972
Moreno, Gabe Wrestling 2012
Moreno, Michael Wrestling 2010
Moreno, Trina Girls Cross Country 2016
Moreno, Trina Girls Track 2016
Morley, Zach Wrestling 2006
Moser, Cassie Softball 2004
Mottet, Bailey Girls Track 2017
Mottet, Billie Girls Track 2017
Mountsier, Maggie Girls Swimming 2006
Mowrey, Derek Football 2017
Mueller, Alyssa Girls Soccer
Mueller, Brandon Boys Soccer 1996
Mueller, Lyndsey Girls Soccer 2006
Mueller, Sarah Girls Track 2011
Mujdzic, Armin Boys Soccer 2002
Mundt, Stephanie Girls Cross Country 2008
Mundt, Stephanie Girls Track 2008
Murad, Josh Boys Soccer
Myers, Andy Boys Basketball
Nath, Andy Boys Basketball
Negus, Kala Girls Soccer 2008
Neideen, Troy Boys Soccer 2000
Nelson, Nick Baseball
Newberg, Alex Boys Track 2016
Neyens, Joshua Boys Track 2019
Noah, Julia Girls Cross Country 2016
Noah, Julia Girls Track 2016
Norem, Ashley Girls Cross Country 2014
Norem, Ashley Girls Track 2014
Norris, Jared Baseball 2007
Oldson, Ben Baseball 1995
Opdahl, Brett Football 2007
Orr, Mike Football 1980
Owen, Doug Boys Swimming 1998
Page, Lori Softball 1982
Paine, Jeremy Boys Basketball
Paulson, Tom Wrestling
Pecinovsky, Ashlynn Jaywalkers 2013
Perry, Travis Boys Basketball 2011
Perry, Travis Football 2011
Peterson, Wade Wrestling
Prati, Tessa Girls Soccer 2003
Prati, Tessa Girls Track 2003
Prescott, Drew Boys Track 2011
Prescott, Elyse Girls Cross Country 2016
Prescott, Elyse Girls Track 2016
Pryor, DeArica Girls Track 2019
Racette, Megan Girls Tennis 2002
Raisch, Sean Baseball 2007
Ramsey, Zach Wrestling 2008
Ratliff, Sean Boys Track 2007
Rauch, Brett Boys Soccer 2000
Reed, Austin Boys Tennis 1998
Reents, Tasha Girls Basketball 1992
Reents, Tasha Softball 1992
Reichardt, Brynn Girls Tennis 2015
Reis, Abby Girls Tennis 2017
Reseland, Alec Boys Bowling 2018
Rice, Nick Jaywalkers 2015
Richards, Paula Softball 1988
Richards, Randy Football 1982
Richardson, Glenn Boys Track 1969
Richardson, Glenn Football 1969
Richardson, Glenn Wrestling
Richey, Jess Boys Soccer 2002
Rinnan, Brandon Baseball 2001
Rinnan, Ryan Baseball 1998
Ripperger, Marc Baseball 2000
Rizzuti, Jim Boys Track 1971
Rizzuti, Jim Wrestling 1971
Rockey, Daryl Boys Cross Country 1966
Rottinghaus, Kenzie Girls Golf 2011
Ruggieri, Bill Wrestling
Rullan, Julie Cheerleading
Rumple, Greg Boys Track 1974
Runyon, Sean Baseball 1992
Saluri, Heather Girls Tennis 2001
Saluri, Jennifer Girls Tennis 1998
Saluri, Sammy Boys Tennis 2000
Salyer, Kayla Cheerleading 2013
Sampson, Amber Softball 1994
Sampson, Stacey Girls Basketball
Sampson, Stacey Softball
Sandahl, Debbie Girls Track 1975
Sandon, Kate Girls Soccer 2011
Sandon, Kelsey Girls Soccer 2008
Sandon, Kelsey Girls Track 2008
Sauerman, Max Wrestling
Saunders, Ryan Boys Track 2004
Schiltz, Tracy Girls Tennis
Schirm, Dan Baseball
Schmitt, Tyler Football 2011
Schornack, Ben Boys Track 2009
Schultz, Blake Baseball 2000
Secaur, Ross Boys Track 2017
Shandri, Margo Girls Track 2010
Shandri, Margo Softball 2010
Shandri, Nick Wrestling 2006
Shank, Caylee Girls Swimming 2013
Shappell, Austin Boys Basketball 2013
Shellmyer, Skyler Girls Track 2018
Shellmyer, Skyler Softball 2018
Shively, Jessica Girls Soccer 2004
Siegel, Sarah Girls Track 2013
Sigler, David Baseball
Simmons, Laura Girls Soccer 2001
Sinn, Carol Softball 1977
Sloss, Abram Boys Track
Sloss, Hayden Football 1999
Smith, Jason Wrestling
Smith, Nicki Girls Track 2014
Sokol, Cassi Girls Cross Country 2006
Sokol, Cassi Girls Track 2006
Sokol, Michelle Girls Cross Country 1999
South, Jesse Wrestling 2011
South, Josiah Wrestling 2010
Spina, Matt Boys Tennis 1998
Staska, Dave Wrestling
Staub, Kelsey Girls Swimming 2010
Staub, Nic Boys Swimming 2009
Steele, Mike Wrestling
Steffen, Dave Boys Cross Country 1971
Steinmeyer, Sami Girls Track 2008
Stephens, Linnea Girls Track 2013
Stewart, Allison Softball
Stewart, Jeff Football 1976
Stork, Tim Boys Soccer 2000
Stouffer, Hannah Girls Track 2013
Stratton, Diane Girls Basketball 1999
Stratton, Diane Girls Track 1999
Stroebele, Jacob Boys Track 2009
Szakacs, Sophia Girls Track 2016
Tatman, Tony Boys Track
Taylor, Mitch Boys Swimming 2009
Temple, Thomas Wrestling
Templeman, Joel Boys Basketball 1994
Thompson, Clifton Wrestling 1996
Tiby, Matt Boys Basketball 2011
Torry, Hannah Girls Soccer 2012
Torry, Rachel Girls Soccer 2010
Torry, Rachel Girls Track 2010
Turner, Erick Boys Track
Turner, Geoff Boys Track 1993
Turner, Geoff Football 1993
Turner, Sarah Girls Soccer 2000
Twedt, Emily Girls Soccer 2009
Uhlenhopp, Reece Boys Basketball 2009
Ungs, Madeline Jaywalkers 2015
Upenieks, Jenny Softball
Upenieks, Steve Wrestling
Van Roekel, Michelle Girls Tennis 2013
Vander Hart, Rachel Girls Soccer 2019
Wackerbarth, Mike Boys Golf 2004
Waddell, Brittanie Girls Soccer 2004
Waddell, Drew Wrestling
Wahlert, Ashley Jaywalkers 2007
Waldorf, Brad Boys Swimming 2010
Waldorf, John Boys Swimming 2008
Watson, Brad Baseball 2007
Waylee, Harrison Boys Track 2020
Weber, Brady Baseball 1997
Wedderburn, Jevoury Boys Track 2010
Wedderburn, Jevoury Football 2010
Wederquist, Craig Football 1979
Weeks, Hannah Girls Bowling 2010
Weiser, Mallory Jaywalkers 2009
Wells, Shaquille Boys Track 2013
Wells, Shaquille Wrestling 2013
Wheeler, Jeff Baseball 1984
White, Ben Boys Track 2003
Wilson, Ashley Girls Track
Wilson, Nicole Girls Track 2007
Winger, Jay Football 1988
Witt, Jess Girls Tennis
Witt, Josh Boys Basketball
Wolfe, Lacey Girls Soccer 2000
Woloch, Tony Boys Cross Country 1972
Wrenck, Jessica Girls Track 2008
Wright, Alicia Girls Basketball 2007
Wright, Kim Softball 1977
Yoder, Allison Softball 2018
Young, Mary Girls Track 2014
Zimmerman, Dick Football
Zimmerman, Dick Wrestling
Zimmerman, Mallory Cheerleading 2007
Zimmerman, Mason Boys Track 2011
Zimmerman, McKenna Girls Track 2011
Zimmerman, Meredith Girls Track 2011
Zrmhal, Kim Softball 1985
Zrmhal, Laura Softball 1986